סמאש בורגר – חלק 1

סדרה חדשה בת שלוש כתבות על שיטת צליית ההמבורגר שמשגעת את אמריקה כבר כמה עשורים והקפטן מביא לארץ בשנים האחרונות . לכתבות נספות על המבורגרים ועוד כנסו לעמוד קפטן בלוג בורגר
לסדרת כתבות על הסטוריית ההמבורגר תוכלו להתחיל בפרק הראשון כאן ומשם לזרום.
אם כל הכתוב כאן מעורר את רעבונכם אתם מוזמנים להזמין אליכם המבורגר מעולה בהקלקה אחת על התפריט שלנו כאן ואם ברצונכם להגיע לשבת לאכול אתם מוזמנים להיכנס לסניפים שלנו בתל אביב, חיפה, ירושלים או שפשוט עברו לדף הבית והוא יפנה אתכם להמבורגר משלוחים מהסניף הקרוב אליכם הקרוב אליכם

סמאש בורגר חלק 1 – שהשפים לא יספרו לכם סיפורים

הסוד להמבורגר המושלם –  קפטן בלוג בורגר:

ההבדל בין "סמאשבורגר" טעים לסתם המבורגר מעוך

"אף פעם אל תלחצו על קציצת ההמבורגר ותיזהרו לא למעוך אותה!"

כמה פעמים נתקלתם באזהרה הזאת בספר או בתוכנית בישול? אני בטוח שיצא לכם לשמוע את השף שמראה את סודות הכנת ההמבורגר  צועק: " מעיכת ההמבורגר הורסת אותו והופכת את הקציצה ליבשושית כמו דסקית הוקי!".
הם פשוט מתחננים שלא תעשו את זה ולפעמים אפילו מנסים לפנות לרגש שלכם ולדבר לליבכם: " אין ספק שיש כמה דברים בעולם שצריך למעוך ולרסק אותם ללא רחמים. ענבים כשאתם מכינים מיץ, את המחסל הרובוטי  T-800 מהסרט "שליחות קטלנית" או חתיכת זבל סוררת ומעצבנת שנתקעה בתוך טוחן האשפה. את כל אלה אתם יכולים למחוץ ללא רחמים, אבל מה עשתה לכם קציצת ההמבורגר  המסכנה, הקטנה והפגיעה שגורם לכם להתעלל בה ולהתייחס אליה בצורה נוראית כל כך? האם היא ראויה לגורל האכזר הזה?"

כשהאזהרה לא למעוך בשום פנים ואופן את קציצת ההמבורגר חוזרת על עצמה מיליון פעם אין לכם ברירה אלא למלא אותה בצורה עיוורת.  

אבל האם השף החכמולוג שנשמע כמו תקליט שבור באמת צודק עם ההמלצה הגורפת הזאת? כל מי שנזהר לא למעוך את קציצת ההמבורגר ונמנע מכך בכל מחיר, צריך לענות על 3 השאלות הבאות:

נתחיל מהשאלה הראשונה: אחת ממסעדות ההמבורגרים האהובות עלי בניו יורק- כזאת שאנשים מוכנים לעמוד שעה בתור הלא נגמר  רק כדי ליהנות מההמבורגר המושלם שלה- מגישה המבורגר מעוך. כן, כן, קראתם נכון. אז איך ההמבורגר  של מזללת  Shake Shack נשאר עסיסי ושומר על כל המיצים שלו, למרות שהוא  (תחזיקו חזק!) נמעך במהלך תהליך הצלייה?

מסעדות המבורגר

אם נהייתם פתאום רעבים, הקליקו על הארוחת אל קמינו הזו והיא תגיע אליכם הביתה

השאלה השנייה שאני רוצה להעלות היא: רשת מסעדות ההמבורגרים המצליחה " SmashBurger"  התפרסמה בזכות  טכניקת מעיכת ההמבוגר הייחודית שלה. אז איך יכול להיות שהיא צברה צבא עצום של מעריצים נאמנים שהתמכרו  לטעם המדהים של ה"סמאש-בורגר"  מעורר התיאבון שלה ? איך כל כך הרבה אנשים מתענגים על קציצת המבורגר מעוכה שאמורה להיות יבשה כמו חתיכת קרטון? משהו כאן לא ממש מסתדר.

ולקינוח נעבור לשאלה השלישית: המבורגר הגורמה הטעים ביותר שטעמתי אי פעם ושפשוט לא יוצא לי מהראש  היה כשחברי ג'ק סטנפורד הכין לי בביתו בניו ג'רזי ותנחשו מה? ההמבורגר היה  מעוך. אז מה בדיוק קורה פה?

כל מי שנוהג להכין המבורגרים ביתיים במשך זמן רב או עוקב אחר הקפטן בלוג כבר יודע את התשובה לשאלות הרטוריות האלה: לא למעוך את קציצות ההמבורגר יכולה להיות עצה מועילה ושימושית לפעמים, אבל כשעושים את זה כמו שצריך ובצורה נכונה, זה יכול לשדרג את ההמבורגר ולהקפיץ את הטעם שלו.

אז איך יודעים מתי זה בסדר למעוך את קציצת ההמבורגר ומתי עדיף להימנע מכך? לפני שנענה על השאלה החשובה הזאת, נכיר את היתרונות של טכניקת מעיכת קציצת ההמבורגר.